Aktuality

Do Jana poroste, kdybys kladivem zatlúkal…

 

 

… praví známé valašské přísloví. Kromě okrasných výsadeb rychle bují i tráva a bohužel i plevel. A tak bývá nejen začátek léta u nás v Technických službách města Vsetína každoročně ve znamení nepřetržité práce se zelení a květinami.

Travnatými plochami na sídlišti Sychrov končí tento týden naši pracovníci provozu veřejné zeleně první seč ve městě. Počasí letos nedovoluje udělat v úpravách trávníků přestávku a tak plynule navazujeme druhým sečením ploch na Trávníkách a Dolním Městě. Od 21. 6. 2021  do 15 .7. 2021 se bude postupně sekat v lokalitách  Rybníky, Rokytnice, Ohrada, Luh, Jasenka, Hrbová, Lázky, Horní Město a Sychrov.

V červenci budou probíhat úpravy živých plotů a sečení travnatých ploch, které se udržují jen 2x ročně, průběžně se likviduje plevel na chodnících a jiných dlážděných plochách pomocí páry, ořezávají se odkvetlé či přerostlé keře, plejí a doplňují se výsadby a samozřejmě letní počasí vyžaduje každodenní zalévání květinových záhonů a osazených nádob, které musí být prováděno ještě za ranního chladu. Můžete tedy naše pracovníky potkat v ulicích v plném pracovním nasazení už dlouho před šestou ranní.