Aktuality

Sezónní květinové výsadby v plném proudu

 

Jako každoročně, i letos město ozdobí nejen trvalé výsadby, na kterých jsme začali pracovat již v dubnu, ale také množství sezónních květin jak v záhonech, tak v nádobách. V současné době kvetou na mnoha plochách barevné cibuloviny, které brzy nahradíme vysévanými i vysazovanými letničkami. V centru města už máme vysety dva záhony letniček z přímého výsevu a hned po odkvětu cibulovin budeme vysévat další u Smetanovy galerie.

V těchto dnech vrcholí příprava půdy pro výsadby letniček do záhonů a mobilních nádob ve městě, kterých je letos více než 100. Mosty budou zdobit truhlíky, centrum města zase kaskády a závěsné květináče vysázené muškáty. Na náměstí Svobody letos ke stávajícím barevným květináčům přibydou další a budou osázeny letničkami stejně jako kruhový objezd na konci nadjezdu. Jen na něj vysázíme asi 1000 kusů květin a celkový počet letniček vysazených ve městě se přiblíží 5000 kusům sezónních rostlinek mnoha druhů.

Na Smetanově ulici se staráme o 16 betonových van s trvalkami, které letos podstoupily zásadní renovaci. V centru je umístěno 10 stacionárních betonových truhlíků s vysázenými trvalkami, ve třech bývají pravidelně letničky. Tato květinová výsadba klade na naše pracovníky nároky nejen na jaře, ale po celou sezónu, kdy je potřeba výsadby zalévat, odplevelovat, čistit, napravovat škody po vandalech a také dosazovat plochy, odkud původně vysazené rostliny každoročně záhadně mizí. Možná se na jiném konci města stejně tak záhadně zase objeví, ale tentokrát ne ve výsadbách veřejných. Každoročně tak každý z nás občanů města přispěje nějakou tou korunou na něčí soukromou malou radost buď z ničení, nebo ze záhonku či truhlíku květin zdarma. Snad bude letošní rok tím prvním, kdy se to nestane.