Zvířata v útulku

RUBY – fena – kříženec NO

5.1.2024 – po úrazu se Ruby poměrně dobře zotavila, další komplikace již nenastaly, ale na tlapku pokulhává. Bude to její trvalý handicap. Jsme rádi, že nedošlo k horší verzi zranění, kdy by tlapku přestala používat. Kontrolní CT vyšetření na Veterinární  klinice Lískovka neprokázalo zhoršení stavu zranění a může tedy začít žít, v rámci možností, normální život.

10.10.2023 – byli jsme s Ruby na veterinární klinice Lískovka, kde jí bylo provedeno CT vyšetření, které bylo potřebné k určení dalšího postupu léčby. Z výsledků z kliniky i po konzultaci s naším veterinárním lékařem víme, že zdravotní stav Ruby nevyžaduje operační zákrok a její problém je převážně neurologický. Při tomto úrazu došlo k poškození ramenních vazů a loketního kloubu, které budou potřebovat dlouhou dobu rehabilitace. Během nadcházejících dvou měsíců musí Ruby pokračovat v klidovém režimu a krátkých procházkách pouze na vodítku. Následná kontrola pak ukáže, nakolik se její stav zlepšil.

Snažíme se pro Ruby zajistit maximální péči, ale hlavně najít co nejdříve někoho, kdo by si ji i přes její stávající zdravotní stav osvojil. V domácí péči jí bude prostě nejlépe ❤Ruby je mladá, chce, potřebuje prožít život po boku hodných lidí, které sama udělá šťastnými. Je vitální, učenlivá, miluje společnost i své procházky.

 

4.10.2023 – Ruby k nám přivezli strážníci MP s již ošetřeným zraněním přední i zadní levé packy. Nevíme to s jistotou, ale domníváme se, že ji srazilo auto. Nálezce zraněného zvířete jí poskytl první pomoc a odvezl ji na ošetření. Majitele neznáme. Rány se pomalu hojí, ale je zde podezření na neurologické poškození levé přední packy.

To, zda bude mít zranění trvalé následky nebo je šance na plné zotavení nyní řešíme s  naším veterinárním lékařem a na dalších specializovaných pracovištích.

Ruby je označena mikročipem, ale bez registrace.  Stáří cca 8 měsíců.

Datum : 27.9.2023, místo nálezu: Na Hrázi 1245, Vsetín